avukat kübra ipek
  • 0 532 469 9 520

HİZMETLERİMİZ

ONLİNE DANIŞMANLIK

 

Avukata danışmak ücretli midir?

Hukuki danışmanlık hizmeti, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen asgari ücret altında belirlenen tarife altında olmaması kaydıyla ücretlidir.

 

 

Avukattan online danışmanlık alınabilir mi?

 

Online hukuki danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiyle randevu saat ve günü belirlendikten sonra, telefon,whatsaap,facetime, e-posta gibi kitle iletişim araçlarıyla görüntülü, sesli veya yazılı olarak danışmanlık hizmeti verilebilmektedir.

Online avukat danışmanlık hizmeti avukat ile yüz yüze ofiste görüşme imkanı olmayan kişilere kolaylık sağlamaktadır.

 

Avukata verdiğim bilgiler gizli kalır mı?

 

Avukata, müvekkilinin vermiş olduğu bilgiler “gizlilik” kapsamındadır. Ayrıca müvekkilinin davasına ilişkin bilgiler ile kendisine vermiş olduğu bilgiler meslek etiği gereği sır niteliğinde olacaktır.

 

 

Vekaletname nasıl çıkarılmaktadır?

 

 

Vekaletname noter aracılığıyla çıkarılmaktadır. Yurt dışında yaşayan kimseler ise konsolosluklar aracılığıyla vekaletname çıkarabilmektedir. Hukuki destek ve vekillik hizmeti almak isteyen kimsenin vekaletname çıkartması şarttır. Avukat, vekaletname çıkarılması için gerekli olan bilgileri verecek ve hangi dava türüne göre nasıl bir vekaletname çıkarılması gerektiği konusunda bilgi verilebilecektir. Vekaletname düzenlenmeden önce avukatı ile mutlaka detaylı olarak görüşmelidir.

Copyright 2021 K-Legal. Tüm Hakları Saklıdır Reklam Çözüm Web Tasarım
whatsapp